Contact the Vault

THE VAULT HOTEL
Stortorget 20
252 23 Helsingborg
Tel: 042-37 18 00
info@thevaulthotel.se
Org no. 556897-7432

The Vault Hotel

How to get into the Vault

Airborne

Om du landar på Ängelholms Flygplats (AGH) rekommenderar vi Flygbussarna, se länk för tidtabell och priser. Vid ankomst till Helsingborgs centralstation går du längst Järnvägsgatan mot Stortorget 20 

Cab

Vi rekommenderar de stora taxibolagen som Sverigetaxi, Taxi Kurir, Sundets Taxi eller Skånepågarna. Uppge adress, The Vault Hotel (Gamla Hotel Helsing), Stortorget 20. 

Choo choo

Du landar på Helsingborgs centralstation och går några få minuter längst Järnvägsgatan till Stortorget. Mitt i kärnan av Helsingborg. Och bredvid Kärnan, det höga tornet rakt fram ligger vi. 

Rollin’

Kommer du från norr via E4, E6 eller E20 – kör mot Helsingborg N. Vägen leder till Hälsovägen, ner för backen och in på Drottninggatan. Sväng vänster in på Stortorget så ligger hotellet högst upp precis vid Kärnan (Det stora tornet uppe på kullen).

Kommer du från söder via E6 eller E20, sväng mot Helsingborg S. Vägen leder fram till Järnvägsgatan. Sväng höger in på Stortorget så ligger hotellet högst upp precis vid Kärnan (Det stora tornet uppe på kullen).

Can you park in the vault?

Göra en mer utförlig del för parkering. Med en karta vart Magnus Stenbocks gallerians parkering är där vi har ett samarbete likväl som de andra parkeringarna runt hotellet.

PRIS MAGNUS STENBOCK :

24h: 275:-

48h: 415:-

Parkeringsbiljett köpes vid incheckning
och kan ej förbokas.

The Vault Hotel

Personal contact

David Carlander

David Carlander

General Manager

david@vhotel.se

Fanny  Nylin

Fanny Nylin

Operation Manager

fanny@thevaulthotel.se

Tamas Trigarszky

Tamas Trigarszky

F&B Manager

tamas@thevaulthotel.se

Rory Field

Rory Field

Head Chef

rory@thevaulthotel.se

Patricia Waad

Patricia Waad

Guest and Service Manager

patricia@thevaulthotel.se

Rasmus Jakobsson

Rasmus Jakobsson

Concept & Communication

rasmus@roomrepublic.se

Jesper Rydberg

Jesper Rydberg

Marketing Coordinator & Music Manager

jesper@roomrepublic.se

Press

För pressfrågor vänligen kontakta:

Rasmus Jakobsson

Concept & Communication
rasmus@roomrepublic.se

Ladda ner våra press-kit här (zipfil):

Contact

THE VAULT HOTEL

Stortorget 20

252 23 Helsingborg

Tel: 042-37 18 00

reception@thevaulthotel.se

Org no. 556897-7432

Booka room
Book a table